Regulament

Eleve de la Liceul Tehnologic Ocna Mureș, premiate la Concursul de Creație Literară ”Lirismograf 2022”

Casa de Cultură a Studenților Sibiu a organizat anul acesta cea de a XXI-a ediție a Concursului de Creație Literară ”Lirismograf”, cu secțiunile Poezie, Proză, Dramaturgie, Critică literară. Acest eveniment cultural este destinat promovării tinerilor din țară, cu vârste cuprinse între 16 și 30 de ani, pasionați de scris. În sine, concursul constituie o valoroasă oportunitate pentru tineri de a debuta în lumea literară.

De la Liceul Tehnologic Ocna Mureș au participat eleve de la  Cercul de Poezie al Bibliotecii școlare. În urma jurizării, la secțiunea Poezie, Andreea BISIOCH(cls. a X-a B)a obținut Premiul II, iar Laura Denisa STOICA (cls. a X-a B)  a obținut Mențiune. Versurile lor vor fi publicate în volumul Antologia CONEXIUNI 2022, la Editura Universității ”Lucian Blaga” din Sibiu.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support