Regulament

GSCI la Simpozionul national ”Prioritãţi şi perspective pentru un mediu durabil”

In perioada 6 – 8 noiembrie 2009 un grup de elevi de la Grupul Scolar de Chimie Industrialã din Ocna Mureş au participat la Simpozionul Naţional cu participare internaţionalã „Prioritãţi şi perspective pentru un mediu durabil” organizat la Baia Mare, Ediţia I.

Grupul a fost format din elevele din clasa a IX-C (chimie industrialã: Sorina Akers, Dreptate Loredana şi Andreea Paul. Profesorii coordonatori au fost: d-na Maria-Elena Udrea de la GSCI Ocna Mureş şi d-na Sarolta Vass de la Clubul Copiilor Alba Iulia, filiala Ocna Mureş. Activitãţile realizate pentru secţiunea a III-a a simpozionului au fost:

  • recitarea unei poezii – creaţie proprie Andreea Paul;
  • prezentarea eseului „Soluţii nematerializate in Ocna Mureş”, de Loredana Dreptate;
  • organizarea unei expoziţii cu produsele realizate in cadrul proiectului de parteneriat şcolar „Bucuria reciclãrii”, dintre G.S.C.I. Ocna Mureş şi Clubul Copiilor, in anul şcolar 2008-2009. Realizatori au fost: eleva Sorina Akers şi profesorii coordonatori.

Prof. Maria-Elena Udrea

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support