Regulament

Liceul Tehnologic Ocna Mureş la Campionatul Mondial al Școlilor la Fotbal

   Echipa de fotbal a Liceului Tehnologic din Ocna Mureş a reprezentat judetul Alba  la faza pe zona a competiției naționale a Campionatului Mondial al Școlilor, desfășurată la Târgu Mureș în perioada 21-23 martie 2013, alături de reprezentantele judeţelor Cluj, Mureş, Hunedoara, Satu Mare, Maramureş, Bihor, Arad si Timiş.


              Deşi a fost eliminată în sferturile de finală de reprezentanta judeţului Hunedoara, echipa liceului s-a clasat pe locul 5.

             La Târgu Mureș, delegația liceului a fost condusă de profesorii Sanislav Sebastian şi Vigh Alexandru. Lotul echipei a fost format din următorii elevi: Dobocan şi Bordeian- portari; Şuba, Cociş, Dandoş, Rus, Sârb, Ilea, Popa, Lepşa, Mureşan, Pintea, Tărtăreanu, Brânzeriu, Mărginean, Crişan si Tamaş.

           Mulţumim sponsorilor care au sprijinit echipa liceului- Bâcu Marius şi Cacovean Cornel, fostul preşedinte al cluburilor ASA Târgu Mureş si Steaua Bucureşti.

Prof. Vigh Alexandru

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support