Regulament

Oferta educationala pentru anul scolar 2014-2015

de învăţământNr. locuriProfilDomeniuCalificare profesională nivel 3
ProfesionalaClasa a IX a28 TehnicMecanicaLacatus constructii metalice si utilaj tehnologic
ProfesionalaClasa a IX a28TehnicElectricElectrician exploatare joasa tensiune
Liceu zi Clasa a IX a28ServiciiComert-COD  184Tehnician  in activitati de comert
Liceu seral Clasa a IX-aRuta directa28TehnicMecanicaTehnician proiectant CAD
  Liceu  seralClasa a XI aRuta directa 28TehnicMecanicaTehnician proiectant CAD
Scoala postliceala30AgriculturaTehnician cadastru funciar topograf.
Clasa VA doua sansaAn I15Se adreseaza  celor care au peste 14 ani si nu au finalizat invatamantul gimnazial astfel incat la finalizarea celor 4 ani vor obtine diploma de 10 clase si poate sa obtina o clificare profesionala nivel 2 dupa parcurgerea stagiului de pregatire practica.

Pentru INVATAMANTUL PROFESIONAL, secretariatele scolilor gimnaziale completeaza, la cererea elevilor si a parintilor/reprezentantilor legali pentru minori, FISA DE INSCRIERE IN INVATAMANTUL PROFESIONAL CU DURATA DE 3 ANI, in perioada 22-23 MAI 2014. Fisa se va depune la secretariatul Liceului Tehnologic din Ocna-Mures. In fisa de inscriere se pot inregistra mai multe optiuni de calificare nprofesionala, in ordinea preferintelor. Daca numarul candidatilor este mai mare decat numarul locurilor oferite de scoala profesionala, atunci se organizeaza o proba suplimentara de admitere. Elevilor care nu reusesc sa promoveze clasa a VIII-a li se anuleaza inscrierea in invatamantul profesional cu durata de 3 ani. Fiecare elev admis va beneficia de BURSA PROFESIONALA in valoare de 200 lei, care se acorda LUNAR.

            Pentru LICEU ZI-COMERT-COD 184, admiterea se face pe baza repartizarii computerizate, tinand cont de media de la Evaluarea Nationala 2014 si media celopr 4 ani de gimnaziu.

            Pentru LICEU SERAL, SCOALA POSTLICEALA si CLASA A V-A A DOUA SANSA detaliile legate de inscriere si depunerea dosarelor se va anunta din timp. Pentru detalii sunati la secretariatul scolii 0258-870807, zilnic intre orele 8-14.

            Pentru orice nelamuriri, va stam la dispozitie la sediul scolii (adresa din antet) si telefon 0258-870807, zilnic intre orele 8-14.

Echipa de promovare a ofertei edycationale de la Liceul Tehnologic Ocna-Mures

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support